Úvod / Články / Zimní čaje na zahřátí – zázvor a koření, ovoce, rooibosy i pravé čaje
Zimní čaje na zahřátí – zázvor a koření, ovoce, rooibosy i pravé čaje

Zimní čaje na zahřátí – zázvor a koření, ovoce, rooibosy i pravé čaje

Zimní čaje na zahřátí – to je ideální pitný režim, když venku mrzne, jak praští nebo je sychravo a nevlídno. Příroda nabízí řadu čajových variet, které nám v zimě zpříjemní život. Horký čaj je už sám o sobě vynikající na zahřátí, pokud je připraven ze zázvoru nebo s dalším kořením, s africkým rooibosem nebo pokud je to silný ovocný čaj, pak se k horkému nápoji přidá ještě řada dalších látek, které účinky čaje znásobí. Pro milovníky klasiky pak určitě přijde vhod také černý čaj s rumem.

Zázvor jako zimní král

Zimním čajům s kořením vévodí zázvor a není divu. Jeho přirozeně ostrá chuť dává tušit, že spaluje i to nežádoucí. Jako čaj se zázvor pije buď zcela samostatně (např. v našem sortimentu ZÁZVOR BIO) nebo v různých směsích. Samotný zázvor je hodně silný, záleží na zvyku, jakým si ho připravujeme. Dá se strouhat, řezat na plátky nebo nasekat. Sílu nálevu určuje jak množství kořene zázvoru, tak i způsob přípravy – čím více je drcený, tím silnější vydá nálev. Více o zázvoru naleznete na našem webu v samostatném článku ZDE.

Zázvor v kombinaci s africkým rooibosem

Zázvor je také oblíbenou přísadou do dalších čajových směsí. Často se kombinuje s africkým rooibosem, kdy se medová a nasládlá chuť rooibosu prořízne přirozeně pikantním zázvorem. V našem sortimenu lze doporučit Rooibos se zázvorem v BIO kvalitě. Zajímavou kombinací je zelený, nefermentovaný rooibos se zázvorem, v našem případě ještě doplněný o citron. Zelený Rooibos citron zázvor BIO je jedním z bestsellerů a je vhodný i pro konzumenty, kteří jinak zázvoru nebo i rooibosu moc neholdují. Tato kombinace překvapí svou svěžestí, která neodpovídá ani medové notě klasického rooibosu ani pálivému zázvoru jako takovému.

Zázvor a pravý černý a zelený čaj

Zajímavé jsou také kombinace zázvoru a pravého čaje. Oblíbeným doplňkem k zázvoru bývají citrusy, proto můžete vyzkoušet kombinaci Zázvor Grapefruit BIO (zelený čaj se zázvorem a grapefruitem) nebo Zázvor s Pomerančem BIO (černý čaj se zázvorem a pomerančovou kůrou) nebo zajímavou alternativu z našich nepálských, projektových plantáží Sunderpani Citron Zázvor BIO. Tento čaj je produktem skvělé spolupráce s místními malými zemědělci, kteří tradičním způsobem čaj zpracovávají a tvoří vysokou kvalitu. Čaj Zázvor s citronem DECAF, je v naší verzi dokonce černý čaj DECAF = bez kofeinu.

12 Pečené jablíčko paní Gwendalíny 2.jpgKoření v rooibosech a ovocných čajích – zázvor, skořice a kardamon

Nejen zázvor ale v zimě zahřeje. Lze použít řadu dalších koření, například kardamon. Je to orientální koření s nezaměnitelnou vůní a chutí, v našem sortimentu jsou vhodné čaje Zimní kouzlo (rooibos s kardamomem) a ovocný čaj Jablko se skořicí a kardamomem. Skořice je také velmi oblíbená, hřejivá složka zimních čajů. Z ovocných čajů stojí za zmínku také Oheň v krbu, silný ovocný čaj, který v sobě kromě skořice obsahuje také africký rooibos a ořechy – mandle. Oblíbenou dvoukombinací je také Rakytník Zázvor, čaj který kromě zázvoru obsahuje i oblíbené plody rakytníku, severského zdroje vitamínu C.

Pravé černé a zelené čaje s kořením

Koření pro zahřátí se pak přirozeně přidává také do směsí pravých čajů – obecně známý je černý čaj Chai BIO, ve kterém se kromě zázvoru objevuje i pepř, hřebíček, skořice. Obdobou této klasiky je v našem sortimentu i zelený čaj Kashmir Khali Kahwa Chai, který obsahuje skořici a hřebíček, kardamon a pomeranče. Obdobné složení pak nalezneme v africkém rooibosu Africa Chai BIO, který ale není z čajovníku, takže ho můžete popíjet i večer.  V našem sortimentu můžete nalézt toto složení černého čaje s africkým honeybush, skořicí, kůrou pomeranče, kardamonem, hřebíčkem, květy safloru (světlice barvířská) a anýzem.

Zajímavostí jsou čaje zelené nebo kombinace zelených a černých. Čaj dědečka Mrazíčka je jemný zelený čaj,který je obohacen o amaranth, květ chrpy a sladké, jemné aroma. Směs zelených a černých čajů s ovocem obsahuje pak čaj Pečené jablíčko paní Gwendalíny, jedinečná čajová směs na zahřátí a pro chvilky pohody.

Čaje na zahřátí 400.jpgBylinné směs a kořeněné směsi

Na závěr lze zmínit ještě naše Koření na svařák, které je ideální alternativou pro přípravu svařeného vína. Obashuje skořici, pomerančovou kůru, citronovou kůru, badyán, anýz, fenykl a hřebíček. Zajímavostí je i možnost sváření bílého vína, kterou rozhodně doporučujeme vyzkoušet. Samostatnou kapitolu tvoří směsi koření, které lze připravit s čajem nebo zcela zvlášť. V našem sortimenu nabízíme dva druhy MOGLI směsí – klasickou varinatu se skořicí, kardamonem, zázvorem, hřebíčkem a černým pepřem. Její obdoba Mogli ČOKO potěší milovníky čokolády – v tomto složení naleznete Kakové boby, skořici, kardamom, zázvor, cikorku, hřebíček a černý pepř. Příprava obou nápojů je dvojí, buď svaříte pouze koření a přidáte mléko a cukr nebo můžete přihodit do černého nebo zeleného čaje.

-mp-

< Zpět na přehled