Úvod / Články / Zelený čaj je prostě sexy … aneb pár základních informací ze zákulisí
Zelený čaj je prostě sexy … aneb pár základních informací ze zákulisí

Zelený čaj je prostě sexy … aneb pár základních informací ze zákulisí

Zelený čaj frčí ... Je oblíbeným nápojem napříč společností, o jeho zdravotních účincích se často píše a jeho konzumace se stává i životním stylem. Promítá se do bydlení, do designu nádobí a interiérových dekorací. V následujících řádcích nabízíme rychlý přehled o jednotlivých druzích zeleného čaje a zemích původu. Na závěr je připojeno pár praktických rad, jak zelený čaj vybírat.

Zelený čaj jako nápoj císařů

Zelený čaj má tisíciletou tradici a jeho kolébkou je Čína. Tradiční výroba zeleného čaje zabraňuje zčernání listů (tzv. fermentaci) ohříváním v pánvi (Čína) nebo napařením nad horkou párou (Japonsko). Díky těmto technikám list neoxiduje, nefermentuje a zachová si kromě svěží zelené barvy také řadu prospěšných látek pro lidský organismus.

Monopol Číny a moderní produkce

Kdysi měla Čína po staletí monopol na pěstování a výrobu zeleného čaje. Do Japonska se první čajovníky dostaly až v 8. století našeho letopočtu díky budhistickým mnichům. Ti podle legendy propašovali první sazenice ve svých dutých holích. Dnes se pěstováním a výrobou zeleného čaje zabývá řada asijských zemí. Kromě tradičních producentů Číny, Japonska a Indie lze nově čajové plantáže spatřit i v méně typických regionech například v Africe, na Novém Zélandě nebo v Jižní Koreji.

25 Matcha pětstování 3.jpgDruhy čajů podle regionů

Mezi jednotlivými regiony díky tradičnímu zpracování rozlišujeme tyto druhy čajů, které dnes slouží i jako označení zpracování čajového listu z jiných regionů:

Čína – kolébka čaje s tisíciletou tradicí

Díky tradičnímu zpracování - zahřívání čerstvého čaje v pánvi - mají čínské čaje často lehce kouřový nádech. Nejznámější jsou tyto čaje:

Gunpowder – kulovitý tvar svinutého listu, připomíná „střelný prach“, resp. broky pro střelné zbraně, od toho je odvozen i jeho název

Lung Ching – netypické zpracování pro Čínu – plochý list. Čaj „dračí studna“ je jedním ze nejznámějších čajů čínské produkce.

Chun mee – jemné zpracování listu, které připomíná „dámské obočí“. Kvalitní, jemný čaj typického tvaru.

Jasmínový / Liči čaj – předchůdce moderních aromatizovaných čajů. Číňané jako první s čajem experimentovali a do čerstvých lístků přidávali jasmínové květy, liči nebo růži.

25 Matcha pětstování 2.jpgJaponsko – perfekcionalismus v každém detailu

Japonské čaje jsou ukázkou nejvyššího čajového umění. Jejich pěstování i následné zpracování je dovedeno do dokonalosti. Japonsko je také jedinou čajovou zemí na světě, kde jsou prováděny i vysoce kvalitní sběry strojově. V ostatních zemích přetrvává stále ruční práce sběraček.

Sencha – nejběžnější japonský čaj, „zelený“ čaj, fermentaci je zabráněno napařením čaje v horké páře

Shincha - čerstvý čaj, jarní sběry, japonský národní svátek

Bancha – zelený čaj se staršími listy, neobsahuje tolik teinu, ideální pro pozdní odpoledne

Gyokuro – „zastíněný čaj“ jehož kvalita je výrazně zušlechtěna zastíněným rostlin v posledních týdnech před sběrem. List ztmavne a obsahuje vyšší množství teaninu a není téměř vůbec hořký.

Genmaicha – původní myšlenka zpřístupnit drahé čaje širším vrstvám přidáním pražené rýže si našla své skalní příznivce natolik, že dnes patří mezi standardní japonskou nabídku

Matcha – práškový čaj, nejvyšší čajové umění, nejjemnější výhonky čajovníku jsou napařeny a poté namlety na kamenných žulovým mlýncích. Matcha se pužívá při japonském čajovém rituálu.

Indie – nejmladší čajová velmoc a další producenti zeleného čaje

Indie jako britská kolonie se proslavila v 19. století především produkcí černého čaje. Angličané dlouho hledali způsob jak konkurovat Číně v jejím monopolu na zelený čaj. Díky těmto snahám tak spatřil světlo světa fermentovaný černý čaj, kterým je dnes Indie světoznámá, především díky oblast Darjeelingu.

V produkci zelených čajů také nezaostává, tak že dnes si můžeme vychutnat kvalitní čaje také odtud. I další země, které nemají tak dlouhou čajovou tradici se zapojují do čajové produkce, takže si dnes můžeme vychutnat zelené čaje z Nepálu, bývalého království Sikkim, svou produkci vyváží i Jižní Korea a další země. 

22 BIO nebo konvečně 2.jpgTIPY při výběru a přípravě zeleného čaje:

BIO certifikace – zaručuje čistý, přírodní produkt bez zbytečných herbicidů, pesticidů a umělých hnojiv.

Barva listu – čím tmavší, tím lepší, lístky nemají být šedé, pomačkané.

Nálev – čínské a indické čaje jsou často jemně žluté, žlutozelené, zelinkavé, japonské čaje mají smaradgovou barvu

 Zelený čaj v našem sortimentu:

Čínské čaje naleznete ZDE ...

Japonské čaje naleznete ZDE ...

Indie, Nepál, Jižní Korea a další země "stranou prominence"naleznete ZDE ... 

- mp -

< Zpět na přehled