Úvod / Články / Vybíráme dárek pro ženy – jaký vybrat čaj?
Vybíráme dárek pro ženy – jaký vybrat čaj?

Vybíráme dárek pro ženy – jaký vybrat čaj?

Všichni to známe – potřebujeme vybrat dárek pro někoho, kdo rád pije čaj. Ale jak na to? Čaje je tolik druhů, tak jak vybrat pro někoho, kdo se ještě v čaji vyzná? Stačí pár jednoduchých pravidel a úkol vybrat dárkové balení čaje už nemusí být tak těžký. Vždy rozhoduje, pro koho dárek sháníme. Jiné čaje preferují muži, jiné jsou určené pro ženy, po určitých čajích musíme sáhnout v případě, když sháníme dárek pro celou rodinu.

Ženy preferují lehčí čaje

Čisté černé čaje vhodné pro ženy

Ženy obecně preferují lehčí čaje, čímž se jejich volba zásadně liší od mužů. Ve skupině černých čajů jim tak často chutnají černé čaje z oblasti Darjeelingu, zvláště první, jarní březnové sběry. Tyto čaje jsou typické díky vysoké nadmořské výšce tím, že čajovníky rostou pomaleji a čaj z nich získaný je lehčí, perlivý, nejlepší jarní sběry jsou pak označovány za „zlaté šampaňské“ mezi černými čaji. Je ale pravda, že starší ženy si mohou vychutnat i těžší čaje z Cejlonu nebo Assámu, i zde hraje roli zvyk a tradice pití tohoto nápoje v jednotlivých rodinách. Do těžších a silnějších černých čajů se přidává mléko a cukr, což řadě žen chuťově vyhovuje.

Černé čisté čaje v našem sortimentu ….

Dárková balení 2015 kategorie pro ženy 440.jpgZelené čaje vhodné pro ženy

Ze zelených čajů lze pro ženy vybírat hned z několika hlavních oblastí – mezi japonskými čaji, čínskými čaji a čaji z Indie a Nepálu. Čína je kolébkou čaje i čajového umění, takže druhů zeleného čaje, který je mimochodem podstatně starší než jeho fermentovaná varianta, je zde nepřeberné množství.

Nejznámější čínské čaje jsou čínský Gunpowder („střelný prachů), který ale řada žen označuje za hodně silný. Spíš se kloní k čajům Mao Feng a Chun Mee, své kouzlo má i Lung Ching (Dračí studna). Japonská produkce nabízí osvědčené bestsellery – čistou organickou japonskou Senchu, odpolední Banchu (obsahuje spodní listy), speciální Kukichu (obsahuje zpracované také stonky, čímž je lehčí) a jedny z nejdražších čajů na světě – zastíněné čaje typu Gyokuro.

Zelené čisté čaje v našem sortimentu ….

Bílý čaj – čaj čínských císařů

Bílý čaj je fenomén a patřil po staletí do výsad čínských císařů. Protože se jedná o sběry zvlášť mladých výhonků čajovníků, je výsledný čaj velmi jemný s květinovými tóny. To jsou přesně čaje, které jsou vhodné pro ženy, mohou být buď zcela čisté nebo lehce ovoněné.

Bilé čisté čaje v našem sortimentu …Bílé ovoněné čaje v našem sortimentu …

Dárková balení 2015 kategorie pro ženy 300.jpgŽeny milují vůně, květy i koření, rády experimentují s chutěmi

Typické pro ženy je také to, že rády experimentují s vůněmi a přísadami v čajích. Proto se nebojí aromatizované řady pravých čajů a vyzkouší i kombinace, které by jejich mužské protějšky možná ani nenapadly. V čajích rády ochutnají květy (chrpa, růže, jasmín), byliny (šalvěj, máta), koření (zázvor, hřebíček, kardamom, pepř), klasické i exotické ovoce (maracuja, ananas, fíky, kiwi) ale i velmi netradiční příměsi jako amarant, bambus, svatojánský chléb, kokos nebo i čokoládové boby a javorový sirup.

Aromatizované čaje v našem sortimentu ….

Ovocné čaje, rooibosy a byliny jako vhodné čaje pro ženy

Čaje „nečaje“, to jsou ovocné čaje, africké rooibosy a byliny. Jedná se čaje, které nepocházejí z pravého čajovníku a neobsahují tein. To je látka, kterou se ženám nedoporučuje užívat v těhotenství a při kojení, protože má obdobně jako kofein v kávě velmi silné povzbuzující účinky. Ovocné čaje, rooibosy a byliny tein neobsahují, takže jsou velmi vhodné nejen pro ženy, ale i pro děti a seniory. Tradice ovocných čajů je v českých zemích dlouhá, byliny se pily od pradávna i kvůli svým zdravotním účinkům. Zajímavé jsou africké rooibosy, které se do západní Evropy dostaly v 80. letech minulého století a u nás se rozšířily po revoluci v 90. letech. Jsou zajímavé i tím, že dělí konzumenty na dvě vyhraněné skupiny – velké příznivce a milovníky tohoto čaje a ostatní, kteří rooibosy moc nemusí.

Rooibosy v našem sortimentu … / Ovocné čaje v našem sortimentu … / Byliny v našem sortimentu …

Dárková balení 2015 kategorie hlavní 400.jpgPozor na dárky pro ženy, které dbají na zdravou výživu a životosprávu svou i rodiny

Na závěr je ještě dobré připomenout, jak vybírat dárky pro vyznavače zdravého životního stylu. V našem sortimentu je dobré pohlídat u čajů BIO certifikaci, která zaručuje, že čaj pochází z ekologického zemědělství a rostlina byla ošetřována a hnojena pouze přírodními prostředky. Produkt, který takto vznikl, je zcela organický a splňuje nejpřísnější kritéria kvality. BIO produkce se doporučuje i všem, kdo musí ze zdravotních důvodů hlídat obsah nejrůznějších látek v potravinách, ať už se jedná o alergiky nebo lidé s ekzémy. To ženy ocení zvlášť v případě, že pečují o děti a příbuzné se zdravotním omezením.

11294_Vánoční čaje ovocné trio 200 náhled.jpgDárková balení v našem sortimentu

Vánoční dárková balení ...

Čaj jako dárek pro muže ...

Čaj jako dárek pro ženy ...

-mp-

 

< Zpět na přehled