Úvod / Články / Vánoční čaje aneb vše o čajích na sváteční stůl
Vánoční čaje aneb vše o čajích na sváteční stůl

Vánoční čaje aneb vše o čajích na sváteční stůl

Vánoční čaje na sváteční stůl – čaje pro zahřátí, pro chuťový zážitek, čaje na trávení po dobrém jídle a hlavně čaje, které provoní celý Váš dům! To jsou čaje na sváteční stůl pro každého milovníka tohoto nápoje. O vánocích si tak můžeme připravit čaje s kořením, s ovocem nebo vyloženě ovocné čajové směsi, aromatizované rooibosy i zajímavé bylinky. A nebo třeba čistý černý, vysoce kvalitní Darjeeling First Flush. Fantazii se meze nekladou!

Vánoční a adventní ovocné čaje, přírodní punč

11294_Vánoční čaje ovocné trio 413.jpgOblíbenou nealkoholickou variantou na zahřátí v adventu i o vánocích jsou čaje ovocné čaje – horké a nasládlé zároveň jsou příjemným zpestřením dlouhých zimních večerů. Krátíme si při nich čekání na vánoce, třeba u krbu. I vánoční ovocné čaje mohou mít různou intenzitu – od jemných, jablečných tonů, přes kyselejší svěží čaje až po silné ovocné, plné směsi hlavně z tmavých ovocných plodů. V našem. sortimentu se tak můžeme potěšit s madlovým čajem Pražená mandle, se svěžím Jablkem se skořící a s kardamomem, s kořeněným Ohněm v krbu a především s Adventním ovocným čaje – směsí pestrého ovoce, která svým složením ale hlavně především chutí připomíná přírodní punč. Ovocné čaje jsou oblíbené nejen pro svou chut, ale také pro velké množství vitamínů. Ovocný čaj ochucený ještě medem a citronem je tak zásobnicí tak důležitých látek pro naše tělo na celou zimu.

IMG_1185 CUT 400.jpgVánoční pravé čaje s kořením

Další oblíbenou čajovou řadu na vánoce tvoří pravé čaje černé a zelené ochucené kořením. Koření může být nejrůznější, neznámější jsou kombinace se skořicí, pepřem, hřebíčkem, kardamomem, zázvorem, oblíbenou přísadou jsou i ořechy. Kombinace mohou být různé. V našem sortimentu z těchto čajů doporučujeme Mistrovskou vánoční směs (čaj s pomerančovou kůrou a mandlem), Pečené jablíčko paní Gwendalíny (neobvyklá směs černého a zeleného čaje s kousky pečeného jablíčka). Pro všechny, kdo ochucené čaje nemusí pak ještě jeden tip na čistý černý Čaj pro sváteční chvíle – Darjeeling FTGFOP1 Okayti FF.

Vánoční bílý a zelený čaj

Samostatnou kapitolu tvoří zelené a bílé čaje pro sváteční chvíle. I zde platí, že se čaje ovonují buď do sladka nebo do svěžích citrusových tonů. Přidáním bílých vloček amaranthu se navodí atmosféra vánoc například v našem Čaji dědečka Mrazíčka. Zelená směs Sencha Claus pak obsahuje květy pomerančovníku, mandle a sladké aroma, které mu tomuto čaji propůjčuje nezaměnitelnou chut- Sladší, jemné, medovější chutě se snesou i s pravým bílým čajem. V našem sortimentu pak naleznete stejnojmenné Bílé vánoce.

IMG_ 153 CUT 2.jpgVánoční rooibosy a byliny

Africký medový čaj rooibos si získává v posledních letech stále více příznivců. Tento čaj, který neobsahuje tein, je vhodný i na večer, lze ho doporučit také těhotným a kojícím ženám a dětem. Často se kombinuje s mandlemi a skořicí, jsou ale i jiné zajímavé kreace. Rooibos švestka skořice odkazuje na teplý koláč se švestkami z mládí,   rooibos Amarettini se inspiruje v italské kuchyni stejnojemnným likérem, rooibos Jablečný závin pak českou i rakouskou kuchyní. Kořeněný je také rooibos Zimní kouzlo, čaj který provoní celý váš dům.

Pro dobré trávení po náročném období svátků je také Vánoční bylinný čaj. Jedná se o vyváženou kombininaci bylin, která pomáhá lepšímu trávení.

Vánoční čaje v našem sortimetnu

Vánoční a zimní čaje ... 

-mp-

< Zpět na přehled