Úvod / Články / Pečený čaj, příprava a recepty
Pečený čaj, příprava a recepty

Pečený čaj, příprava a recepty

Pečený čaj, opilé ovoce nebo ovocný čaj?

Je libo pečený čaj nebo také opilé ovoce, ovocný punč, domácí nakládané ovoce nebo ovocnou zavařeninu? Konec léta a začátek podzimu přináší sezonní ovoce, které už naše babičky rády uchovávaly na zimu pro jeho vitamíny, výbornou chuť a připomínku léta. Pečený čaj, opilé ovoce a další způsoby zpracování tak pomáhají uchovat to nejlepší z letního ovoce i na zimu.

Pečené čaje se připravují doma ze sezonního ovoce všeho druhu, cukru, koření a trochu alkoholu – nejčastěji rumu. Proto se tak nápadně podobají opilému ovoci, které se do rumu přímo nakládá. Hlavní rozdíl mezi opilým ovocem a pečeným čajem je v tepelném zpracování pečeného čaje, které se nápadně podobá výrobě domácí zavařeniny akorát s tím rozdílem, že horkou ovocnou nezahušťujeme. Opilé ovoce naopak připravujeme za studena nakládáním kousků ovoce do alkoholu – nejčastěji rumu.

Pečený čaj ovoce 1 CUT.jpgRozdíl mezi pečeným a ovocným čajem

Základní rozdíl mezi pečeným čajem a klasickým ovocným čajem pak spočívá ve zpracování – pečené čaje se tepelně zpracují a zachovají si svou tekutou, byť zahuštěnou složku, díky které mají i nezaměnitelnou chuť. Jedná se v podstatě o tekutější zavařeninu, která obsahuje kousky ovoce. Klasické ovocné čaje se zpracovávají pouze sušením, jsou tedy trvanlivější a lépe se skladují. Aby si uchovali většinu chuťových aromatických látek, musí být výrobce velmi zkušený a používat správné postupy včetně kvalitních přírodních aromat.

Recepty na domácí pečený čaj

Nejčastěji udávaný poměr ovoce a cukru u pečeného čaje je 1:2 až 1:3. Tedy vždy 2 - 3 kila ovoce na 1 kilogram cukru. Pečené čaje z tohoto důvodu nejsou zrovna šetrné k naší váze a k chrupu. Nicméně to kompenzují velmi zajímavou chutí, která právě pramení z nepřeberných množství ovocných kombinací a dodání koření, které v různých recepturách variuje od povinného hřebíčku, přes skořici až po anýz, badyán a další experimenty. Fantazii se meze nekladou!

Ovocný základ

Často se jako ovocný základ používá sezonní ovoce babího léta a časného podzimu – rybíz, švestky, jablka ale i hrušky, meruňky, maliny, ostružiny. Můžeme použít také exotiku – banány, broskve, mango, kiwi. Rybíz, borůvky a další malé plody necháme v celku, ale ostatní ovoce nakrájíme na malé kousky.

Postup při výrobě pečeného čaje

Nakrájené ovoce vyskládáme do hlubokého pekáče, přidáme koření - skořici, hřebíček atd. Zalít můžeme směs 100 – 200 ml rumu nebo jako alternativu některým z našich silných ovocných čajů (vhodný je čaj Ovoce ráje nebo Červené plody). Pečeme cca 10 minut na 175 °C a promícháváme. Poté přidáme cukr (1 kg) a pečeme do rozpuštění. Při pečení se tvoří pěna (obdobně jako u marmelády) takže musíme směs míchat, aby nám nevytekla ven z pekáče. Konzistence pečeného čaje připomíná marmeládu a chuť je hodně ovocná s kousky ovoce jako bowle. Na závěr pečený čaj plníme do sklenic, postavíme dnem vzhůru a tímto způsobem ho „zavaříme“.

Ovoce ráje Pečený čaj CUT ovoce  400.jpgPečený čaj s horkou vodou, vínem nebo ovocným čajem 

Příprava pečeného čaje je velmi jednoduchá : 3 lžičky směsi zalejeme vroucí vodou, vínem ale také vhodným ovocným čajem (např. Opilé ovoce, Červené plody, Ovoce ráje) a můžeme přisladit cukrem nebo ještě lžičkou směsi. Zalévání pečeného čaje červeným nebo bílým vínem nebo některým z kvalitních ovocných čajů ještě umocníme zajímavou paletu chutí, kterou tento staronový recept nabízí. Pro milovníky něčeho ostrého může kromě rumu vhodně posloužit i moravská slivovice nebo zahraniční calvados. Dobrou chuť!

Ovocné čaje v našem sortimentu ZDE …

-mp-

< Zpět na přehled