Úvod / Články / Ovocný čaj bez ibišku nebo s ibiškem? Odvěký souboj mezi kyselou a sladkou chutí.
Ovocný čaj bez ibišku nebo s ibiškem? Odvěký souboj mezi kyselou a sladkou chutí.

Ovocný čaj bez ibišku nebo s ibiškem? Odvěký souboj mezi kyselou a sladkou chutí.

Ovocný čaj bez ibišku nebo s ibiškem? V poslední době téma číslo jedna – příliš mnoho ibišku v ovocných čajích, který způsobuje překyselení žaludku. Ibišek tak občas bývá neprávem pranýřován i za to, za co vlastně ani nemůže, protože se od přírody jedná o přirozenou, kyselou součást ovocných čajů hojně používanou v našich zeměpisných šířkách. Jeho nadužívání je dnes spíš výsledkem snahy řady producentů vyjít vstříc tlaku na cenu ovocného čaje v nákupních řetězcích, protože se jedná o relativně levnou komponentu ovocného čaje. Přitom ovocné čaje nejsou jenom o ibišku – existuje celá škála vynikajícího ovoce, které se pro výrobu hodnotných ovocných čajů přímo nabízí. Ať už se jedná o tradiční šípek, jablko, červenou řepu a červené lesní a zahradní plody nebo o více či méně známé exotické ovoce typu citrusů, fíky nebo kiwi.

Ibišek – důvod kyselé chuti silných ovocných čajů

Milovníci kyselých čajů na něj nedají dopustit, ostatními bývá zatracován. Přitom květ ibišku – správněji dužinatý kalich květu – má mnoho dobrých vlastností i pro naše zdraví. Ibišek je především mimořádně bohatý na vitamin C. Obsahuje i další vitamíny a antioxidanty, včetně minerálních látek (hořčík, vápník, železo). Díky tomu pomáhá léčit mnoho zdravotních neduhů a má schopnost působit jako prevence jejich vzniku.

10.jpgPro přípravu čajů se používá ibišek súdánský (Hibiscus sabdariffa). Tento keř dorůstá až dvoumetrové výšky. Má sytě zelené listy a bílé květy s červeným středem – dužinatým kalichem květu. Ibišek nese název po bájném ptáku Ibis z egyptské mytologie. Egypťané popíjejí ibiškový čaj tradičně. Sušeným květům ibišku súdánského určeným pro přípravu čaje zde říkají „karkade“. Egyptský národní čaj se pije v kavárnách, u vodní dýmky i běžných společenských setkáních.¨

Čistý ibišek BIO v našem sortimentu ZDE

Šípek –tradiční součást ovocných čajů z Evropy

Šípek je ibiškem severu – i když ne tolik kyselým. Také v jeho případě se jedná o plod po odkvětu, známý svou červenou barvou v podzimní přírodě. Z nasušených šípků se vaří výborný vitamínový čaj, protože šípek obsahuje mimořádně mnoho vitamínu C, ale i další vitamíny skupiny. Je mimořádně vhodný pro popíjení v zimním a předjarním chřipkovém čase, kdy se podílí na dodávce vitamínů zvyšujících odolnost a imunitu.

Kombinace Šípek Ibišek BIO v našem sortimentu ZDE

Jablko – sladká komponenta ovocného čaje

Jablko, šípek, ibišek … tak zní většinou základová trojkombinace pro ovocné čaje. Jablko dodává ovocným čajům nasládlou chuť, tlumí kyselost ibišku a šípku. Do jisté míry i ovocné čaje „zahušťuje“, protože při zalití sušená jablka nabydou a do nálevu se vylouhují potřebné látky. U ovocných čajů platí, že čím vyšší je podíl jablek v ovocné směsi, tím lehčí a sladší je čaj. Čaje, jejichž základem jsou pouze jablka, jsou pak ideálním čajem bez ibišku. V našem sortimentu se jedná o Turecký jablečný čaj a o velmi oblíbenou kombinaci Jablko citron EXTRA.

Turecký jablečný čaj v našem sortimentu ZDE

Jablko – citron EXTRA, BIO produkce ZDE …

67.jpgČervená řepa – zajímavá alternativa pro červené zabarvení ovocného čaje

Jako náhrada za červený, ale kyselý ibišek se také používá červená řepa. Chuťově spíše méně výrazná pomáhá svou barvou k typickému červenému zabarvení ovocného čaje. I vzhledem k vysokému obsahu cukru řepa ovocné čaje táhne „do sladka“. Je tedy ideální pro vyvážení příliš kyselého ibišku. Řepa je plná vynikajících látek pro naše zdraví. Doporučuje se jako prevence rakoviny, při již probíhajících léčebných kůrách pak její konzumace formou šťáv a za syrova.

Čaje z našeho sortimentu s červenou řepou Pražená mandle a Fíky Rosé a ovocný Červený pomeranč BIO.

Všechny ovocné čaje v našem sortimentu ZDE …

-mp-

 

< Zpět na přehled