Úvod / Články / Nový Zéland - čaje ZEALONG v našem sortimentu
Nový Zéland - čaje ZEALONG v našem sortimentu

Nový Zéland - čaje ZEALONG v našem sortimentu

Země původu

Malá perla z druhého konce zeměkoule. Na severním ostrově Nového Zélandu, poblíž řeky Waikato, rostou nádherné čajovníky, přesně podle vzoru těch nejlepších plantáží v Jižní Asii. Tamější čajové zahrady byly založeny teprve v roce 1997, přesto si značka Zealong rychle našla svoje místo mezi nejlepšími čajovými zahradami světa. Svou dalekou polohou na jižní polokouli se čas sběru v Evropě trefí do zcela netypického období – nejlepší, mladé výhonky čajovníku jsou zde sbírány samozřejmě na jaře – ovšem u nás je zrovna říjen! V panenské přírodě tohoto ostrova, který je znám spíš pro ptáky kiwi a vyprávění o hobitech tak vznikají i jiné poklady, které ocení hlavně čajoví milovníci. Produkce je zde široká, od zelených čajů, přes oolongy až po čaje černé.

Spolupráce

zealong_300x400.jpgMalá perla z druhého konce světa se jmenuje „Zealong Tea Estate“ a nabízí fantastické poklady. Když se odborníci ze společnosti Zealong rozhlíželi v Německu po partnerovi pro dlouhodobou spolupráci, odřekli další termíny poté, co navštívili naši německou centrálu TeeGschwendner.

Čaj Zealong pochází z jedné čajové zahrady, kde se pěstuje, sklízí, zpracovává a balí. Na předměstí města Hamilton, v regionu Waikato na Novém Zélandě, se nachází 48 ha čajových plantáží, kde se Zealong produkuje. Čajovníkům vyhovuje mírné klima a produkují ročně více než 100 tun čajových lístků, které jsou následně zpracovány ve vlastní továrně.

Místní zaměstnaci společnosti jsou vyškoleni v čajové mistry, kteří dozorují každoroční sběry. Vysoce kvalifikovaní pracovníci mají know how ve všech fázích produkce, od sběru až po třídění a balení.

Veškerá produkce je certifikovaná a organická BIO. V panenské přírodě Nového Zélandu se tak produkuje čaj, který přesvědčí čajové mistry i začátečníky.

Přesvědčeny oboustranným přístupem, základní filozofií podnikání, kvalitou produktu a láskou k čaji přistoupily obě strany ke spolupráci ve skvělém souznění. Kdo u Nového Zélandu myslí pouze na ptáky kiwi a hobití domky, tomu nabízí náš nový dodavatel skvělou alternativu v sortimentu TeeGschwendner.

Naše čaje Zealong 

Intenzivní, čerstvá zeleň velkých čajových listů „Zealong Greenvypráví o svěžím jaru. V šálku je čaj subtilně ovocný, příjemný a sametový. Tento zelený čaj jediné čajové zahrady na Novém Zélandě svědčí o mistrovské ruční práci!

Černý čaj „Zealong Black svádí všemi smysly a připomíná chutí i vůní med, slad a lehký nádech karamelu. Jeho velký, otevřený list je pravý skvost, který vykouzlí v šálku mahagonovou barvu bez jediné stopy hořkosti. Absolutní špička mezi černými čaji!

Milovníci jemných oolongů se mohou těšit na Zealong Oolong. Jeho jemná ovocná nota, měkká sametová nasládlost a příjemná vůně nejkrásnějších jarních květů prostě přesvědčí. Pevně srolovaný list může v konvici krásně tančit a svůdně se rozevírat – tak nádherně lehký a plný síly může být jen vynikající oolong!

-mp-

Zealong TRIO CUT.png

< Zpět na přehled