Úvod / Články / Maté – tradiční příprava a konzumace z kalabasy s bombillou
Maté – tradiční příprava a konzumace z kalabasy s bombillou

Maté – tradiční příprava a konzumace z kalabasy s bombillou

Máte rádi maté? Jednou z možností, jak si tento posilující nápoj vychutnat, je tradiční nádoba "kalabasa" a popíjení přes kovovou slámku "bombillu". Protože se kalabasa vyrábí z přírodního materiálu - dýně - máme pro Vás pár praktických rad, jak si tuto nádobu správně připravit a jak o ni pečovat, aby byl nápoj vždy správně připraven.

Maté ilustrační.pngTradice

Listy stálozeleného stromu cesmíny paraguajské jsou již po staletí Indiány v Jižní Americe používány pro přípravu nálevu známého pod názvem maté. Dodnes je maté v zemích Latinské Ameriky oblíbené v Argentině, Paraguaji, Brazílií a Urugvaji, kde dokonce patří k nejoblíbenějším nápojům vůbec. V jedné ruce termosku s horkou vodou a ve druhé nádobu na maté s bombillou, to je častým pouličním výjevem v těchto zemích v každém ročním období.

Výroba tradičních nádob na maté – cuia nebo kalabasa

Maté Cuia Kalabasa.pngTradiční nádoba na maté se vyrábí z dýně vhodného tvaru. Ručně se její obsah vydlabe, zarovná a nakonec se celá nádoba usuší. V portugalštině se nazývá „cuia“, obecně je známá také pod názvem „kalabasa“. Při procesu sušení se nádoby zevnitř vypalují. Tím mohou na povrchu přírodní nádoby vzniknout černé skvrny, které ovšem neznamenají žádnou vadu. Nejedná se v žádném případě o plíseň. Jako ochrana před roztřepením se na horní část dýně připevní kovový kroužek, který se vyrábí z chirurgické oceli a je zdravotně nezávadný. Protože je každý kousek originál, není si žádný podobný. Také se nedá 100% zaručit, že spodní část nádoby bude vždy rovná a stabilní. Při výrobě se na tyto drobné detaily tolik nehledí.

Maté Bombilla.pngKovová slámka – bombilla

K tradičnímu popíjení maté patří neodmyslytelně „bombilla“, kovová slámka, která je většinou vyrobena z mědi nebo zinku. Na svém spodním konci má praktické rozšíření spolu se sítkem, které zaručuje, že z nálevu nasajete pouze čaj a ne drobné lístky. Kromě toho zakulacená spodní část bombily také zabraňuje tomu, aby se stěna přírodní nádoby poškrábala nebo poničila.

Před prvním použitím přírodní kalabasy

V zemích původu tohoto zajímavého nápoje existuje tradice, kdy si každý milovník maté sám nádobu vyrobí. Před prvním použitím pak tradičně proběhne tato procedura:

09 Maté 1198.jpg- Nádobu naplníme do třetiny maté

- Přelejeme horkou vodou

- Necháme jeden celý den odstát

- Vyklepeme celý obsah

- Celý proces zopakujeme ještě dvakrát

Nyní je nádoba na maté připravena na použití. Do vnitřní stěny dýně se dostaly chuťové látky typické pro maté, které současně zabraňují proniknout hořké chuti vydlabané dyně. Dík y tomu se také zcela správně uchová aroma samotného maté, které je dalším používáním takto připravné přírodní nádoby čím dál charakterističtější.

Čistění

Při čištění přírodní nádoby na maté je důležité odstranit všechny zbytky čaje z nádoby. V přpadě nouze je potřeba zbytky lístků maté vyškrabat samotnou bombilou. Následně je nutné nádobu pořádně usušit, ideálně po vypláchnutí postavit otvorem dolů na topení, aby horký vzduch kalabasu vysušil.

Maté v našem sortimentu

Maté BIO - zcela čisté maté bez příchuti, přírodní produkt z certifikací

Sencha bezesných nocí BIO - směs zeleného čaje, maté a guarany, silně pozvbudivý čaj

Postní bylinný čaj / Jarní detoxikační čaj BIO - bylinná směs s maté pro podporu hubnutí a čištění organismu

-mp-

< Zpět na přehled