Úvod / Články / Matcha … japonský práškový zelený čaj
Matcha … japonský práškový zelený čaj

Matcha … japonský práškový zelený čaj

Zelený čaj matcha je vrcholem čajové produkce v Japonsku. Jedná se o drcené lístky čajovníku ze speciálních sběrů. Na drcení listu se používají žulové kamenné mlýny. Mletí čaje je velmi pomalý postup, jinak by se čaj spálil. Za jednu hodinu se namele přesně 30 g, cena pravého čaje MATCHA je tedy určena právě jeho náročnou přípravou a patří mezi nejdražší čaje na světě.

Síla čaje MATCHA

Matcha je svou podstatou „tím nejlepším z čaje“. U ostatních čajů člověk konzumuje výluh, ostatní části čajového listu se zlikvidují. U čaje matcha se všechny části listu zpracují na jemný prášek, čaj tak obsahuje podstatně větší množství všech prospěšných látek. Díky tomu se ho také používá méně, na porci stačí pouhý 1-2 gramy. Matcha obsahuje velké množství antioxidantů, je proto velmi vhodná pro čistící kůry a celkovou detoxikaci organismu.

Původ čaje MATCHA - To nejlepší z čajovníku

V Japonsku se jedná o vrchol čajového umění: jen to nejlepší z čajovníku, čistý list ručně sbíraných a vybraných sběrů se smí použít pro výrobu čaje matcha.

25 Matcha pětstování 2.jpgČtyři týdny před sklizní se čajovníky přes den zakryjí sítěmi, které odfiltrují 90 procent veškerého slunečního záření. Čajovník si kompenzuje nedostatek světla obzvlášť silnou produkcíchlorophylu. List tak získá více aminokyselin a charakteristickou, jemně nasládlou chuť. I opticky se zastínění projeví na listech čaje. Získávají nádherně sytou, zelenou barvu, která lahodí oku laika i odborníka. Sytě zelená barva je vždy znakem vysoké kvality čajového listu.

Sběr čaje na MATCHA - 2 listy a pupen

Pro vysoce kvalitní zastíněné čaje, ke kterým patří i matcha, se sbírá nejvyšší čajový pupen se dvěma listy (2 leaves and a bud) pouze jednou v roce a to ručně. Po sběru jsou listy co nejrychleji napařeny. To vede k rychlé deaktivaci enzymů vlastních rostlině. Zelený list zůstane čerstvý a zelený a uchová si své přírodní látky jako polyfenoly a vitamíny.

Cena „nejdražšího čaje“ na světě aneb 30 gramů za hodinu

Po napaření, třídění a výběru se odehraje to nejdůležitější: mletí. Žádný jiný čaj na světě nepotřebuje tolik úsilí a péče, jako je potřeba při produkci matcha čaje! Ve speciálních granitových mlýnech se čajové listy při konstantní pokojové teplotě a klimatu namelou na matcha. Téměř hodinu trvá namletí pouhých 30 g čajového prášku! Pravá japonská matcha pro přímou spotřebu tak vždy bude na současném trhu stát 15 EUR a více. Levnější varianty jsou buď čaje vyráběné mimo Japonsko (např. čínská matcha) nebo směsi určené na vaření, které mají jiné složení.

Příprava japonského čaje MATCHA

24 Matcha 3.jpgPro přípravu japonského čaje matcha je dobré mít několik praktických pomůcek po ruce. Pro odměřování se používá bambusová odměrka zvaná „chashaku“. Je tvarovaná jako lyže a nabereme-li jí matcha, odměříme si přesně 1-2 g čaje. V moderní domácnosti lze využít špičku nože nebo lžičku, případně malou kuchyňskou váhu, která váží s přesností na gram.

Čaj matcha se následně šlehá v misce „chawan“ tomu určené. Originální japonská keramika bývá tradičně zdobená, např. květy sakury (japonské třešně). Při ruční výrobě této keramiky je každá miska originálem, na kterém se cení i drobné odchylky od normy nebo popraskaná glazura. Misky na matcha čaj se dědí z generace na generaci.

Při samotném šlehání matcha čaje je důležité dodržet teplotu vody. Ta by neměla přesáhnout 80°C, u vysoce kvalitních druhů matcha může být doporučená teplota ještě nižší. Na dávkování vody lze také použít dle japonského vzoru bambusovou odměrku na cca 100 ml vody. Nazývá se „hishaku“. Pro šlehání se v Japonsku používá bambusová metlička „chasen“, která je opět ruční výrobou. Čím menší a čím více rozkošatělá, tím dražší. V moderní domácnosti lze nahradit mixérem či frapovačem hlavně v případě, že si matcha připravujete se šlehaným mlékem. Pro tradiční přípravu je ale lepší bambusová metlička.

Příprava matcha čaje je velmi jednoduchá, po našlehání, které trvá cca 20 sekund, je čaj připraven ke konzumaci.

25 Matcha pětstování 4.jpgTIPY při výběru a přípravě MATCHA čaje:

  1. Cena pravého japonského čaje matcha musí být od 15 EUR / cca 420 a více Kč za 30 g
  2. Dóza na čaj matcha by měla mít vnitřní uzávěr – obdobný plechovce tak, aby aroma a vůně čaje nemohla prostupovat před otevřením originálu ven.
  3. Dózu uchovávejte po otevření zásadně v chladničce a v temnu, nikdy ne při pokojové teplotě nebo dokonce na slunci!
  4. BIO certifikace – zaručuje čistý, přírodní produkt bez zbytečných herbicidů, pesticidů a umělých hnojiv.

 

MATCHA v našem sortimentu:

BIO Matcha TeeGschwendner – naše firemní značka čaje MATCHA – vhodná pro všechny začátečníky i pokročilé. K sortimentu ZDE ...

-mp-

< Zpět na přehled