Úvod / Články / Matcha – nové čaje MATCHA v našem sortimentu
Matcha – nové čaje MATCHA v našem sortimentu

Matcha – nové čaje MATCHA v našem sortimentu

Matcha – práškový zelený čaj – nejvyšší čajové umění!  Čtyři základní principy japonského čajového ceremoniálu pojmenovávají 4 druhy našeho nového čaje matcha („wa“ = harmonie, „sei“ = čistota, „jaku“ = klid, „kei“ = respekt). V japonské čajové ceremonii jsou všechny tyto principy na stejné úrovni.

V naší řadě matcha jsou odstupňovány úrovně od jednodušší, vhodné pro začátečníky (wa), přes střední úroveň SEI (druhý stupeň intenzity a plnosti) a JAKU (vhodná pro ceremoniální využití) až po vrcholnou matchu pro mistry svého oboru (kei). Vybere si začátečník i zkušený zenový mistr – nová řada zrcadlí celé spektrum tohoto nápoje včetně „kulinářské“ verze pro velkospotřebitele a amatérské kuchaře. Zelený práškový čaj se výborně hodí do moderní kuchyně nejen na obarvení pokrmů, ale hlavně jako zdroj řady prospěšných látek pro lidské tělo.

Matcha KEI small.pngMATCHA KEI 709 „MASTER’S TRIBUTE“

Jenom zřídka se vyskytují mistři čajového umění. A ještě méně často se jedná o BIO produkci. Nicméně znalosti předávané z generace na generaci a zcela unikátní vulkanické podloží v prefektuře Kagoshima umožňují vznik jedinečné speciality.

Exkluzivně pro TeeGschwendner se vyrábí Matcha „kei“ (respekt), která je synonymem pro to nejlepší, co japonský čaj může nabídnout – intenzitu, lahodnost a „umami“ (příjemnou, lahodnou chuť). Při výrobě této matcha se používají čajovníky zastíněné 4 týdny před sběrem. List je tmavě zelený, typu nejdražšího japonského zastíněného čaje gyokuro. Opravdový mistrovský kousek!

Matcha KEI v eshopu ZDE ...

Matcha JAKU small.pngMATCHA JAKU 708 „CEREMONIAL SPIRIT“

Na samém jihu Japonska, na ostrově Kjúšú, žijí producenti čaje, kteří mají znalosti potřebné k výrobě naší Matcha „jaku“ (klid).Klid je v japonské čajové ceremonii prezentován ztišením, většina obřadu probíhá v naprostém tichu. Tento princip vychází ze zen-budhismu a jeho snahu o usebrání.

V prefektuře Kagoshima se už po několik let podporuje BIO produkce a výsledky vynikajících snah se zrcadlí v jedinečné chuti. Ideální Matcha pro ceremoniální pití, uvádí každého do duše japonského čajového umění a obdaruje každého konzumenta pravou kontemplací.

Matcha JAKU v eshopu ZDE ...

Matcha SEI small.pngMATCHA SEI 707 „EVERY DAY PURITY“

Shizuoka je největší oblastí produkce čaje v Japonsku. Téměř polovina všech čajů roste a zpracovává se právě tady. Oblast se rozkládá na úpatí posvátné hory Fuji. Zde rostou čajovníky pro náš čaj Matcha Sei ( = čistota).V japonské čajové ceremonii probíhá před samotným začátkem obřadu rituální mytí, očista od nečistot tohoto světa. Také všechny nástroje, které jsou během obřadu použity, se rituálně čistí.

Tato matcha je aromatická a intenzivní, ideální porce denní „zelené“ relaxace a očisty ať už doma nebo v kanceláři, pro znalce i začátečníky. Malý šálek „očisty“ pro každý den.

Matcha SEI v eshopu ZDE ...

Matcha WA.pngMATCHA WA 709 „BEGINNER’S HARMONY“

Základní princip japonské čajové ceremonie „wa“ znamená „harmonii“. Vše je v rovnováze. Vyváženost se projevuje při japonském čajovém obřadu také v prostředí ceremonie, které je jednoduché, sladěné barvami i vybavením, zcela směřující k centru čajového obřadu. Harmonické jsou barvy, ladí výběr výzdoby - květy, kaligrafie i malé sladkosti, které mají často tvar květu výzdoby.

Matcha WA se pěstuje v prefektuře Aichi v centrálním Japonsku. Mírné a vyvážené klima se postará o pravidelné střídání ročních období, což se odráží ve vyváženém a plném šálku tohoto čaje. Podivuhodná Matcha vhodná pro všechny, kdo se s tímto čajem zatím pouze seznamují. Pro znalce pak jistě ideální na přípravu mléčných koktejlů a smoothies.

Matcha WA v eshopu ZDE ...

Matcha CULINARY small.png704 MATCHA CULINARY

Matcha se také ideálně hodí do kreativní kuchyně. Ve zmrzlině, v mléčných koktejlech, smoothies nebo v dezertech – nejen, že vykouzlí krásnou zelenou barvu, ale dodá pokrmu či nápoji sametový, vláčný charakter a jemně natrpklou, svěží chuť. Čerstvá, aromatická Matcha propůjčuje pokrmům také nezaměnitelnou, silnou chuť zeleného čaje. Tato Matcha na vaření je výběrem sběrů z prefektur Kagoshima, Miyazaki a Shizuoka. Pravé cuveé pro nejvyšší kulinářský zážitek v praktickém, uzavíratelném obalu.

Matcha CULINARY v eshopu ZDE ...

-----------------------------------------------------------------------------------

26 Matcha příprava 2.jpgTradiční příprava Matcha

Do misky dáme dvě plné bambusové odměrky Matcha čaje.

Necháme odstát vroucí vodu cca 15 minu, aby dosáhla teploty 80°C.

Matcha v misce zalijeme 100 ml 80°C vody.

Vyšleháme bambusovou metličkou dokud nenašleháme hustou pěnu.

Uvolníme se a vychutnáme připravený nápoj.


-mp-

< Zpět na přehled