Úvod / Články / Jarní čistící a detoxikační čaje
Jarní čistící a detoxikační čaje

Jarní čistící a detoxikační čaje

Klášterní tajemství postních bylinných čajů / Zelené zlato brazilských indiánů / Smaragdové zlato z Asie

Jarní očistné kůry s prastarou tradicí

Již od pradávna se s příchodem jara spojuje touha člověka po čistotě, uspořádání myšlenek i zlepšení tělesného zdraví, často podlomeného dlouhou zimou a nedostatkem slunečního svitu. Nedílnou součástí očistných kůr byly už ve starověku a ve středověku léčivé čaje a bylinné nálevy. Spolu s úpravou jídelníčku tak naši předci upravili i pitný režim a zařadili do něj speciální čaje. Dnes jsou nejčastějšími čaji pro detoxikaci čaje bylinné nebo pravé zelené čaje.

Postní bylinné čaje v klášterních zahradách

Mistry v přípravě postních bylinných čajů byli ve středověku mniši, kteří v klášterních zahradách pěstovali nejrůznější léčivé byliny. V křesťanské evropské kultuře se totiž upravený pitný režim prolínal s obdobím šestitýdenního postu před velikonočními svátky. Řeholníci tak už před staletími připravovali první, dnes moderně nazývané „detoxikační“ čaje, tedy bylinné odvary pro zlepšení kondice organizmu po zimě. Velmi často v klášterních recepturách pro postní čaje nalezneme kombinace tradičních bylin jako meduňka, kopřiva a fenykl s méně obvyklou přesličkou a ovsem. Pro lepší chuť se do směsí přidávaly kousky ovoce, hlavně jablek, pro vůni a další léčivé účinky pak květy slézu, měsíčku lékařského ale i růže nebo levandule.

Novověk objevuje blahodárné účinky jihoamerického maté

Moderní doba pak díky objevení Ameriky obohacuje postní čaje o jihoamerické maté, tzv. „zelené zlato indiánů“. Maté se získává zpracováním listu stálozelené rostliny cesmíny paraguajské, jejíž list je bohatý na alkaloid kofein, v této souvislosti nazývaný „matein“, řadu minerálních látek a vitamínů. Tato kombinace má ideální účinky pro dietní kůry. Potlačuje pocit hladu, zvyšuje spalování metabolismu a na organizmus působí celkově silným vitalizujícím – oživujícím účinkem. Ne nadarmo používali jihoameričtí indiáni maté v době válek a hladomorů pro zvýšení fyzické i psychické výkonnosti a odolnosti.

Zelený čaj jako detoxikační prostředek Asie

Na druhé straně zeměkoule, ve zcela jiném světadílu Asii, se jako čistící a mysl povzbuzující nápoj bezkonkurečně prosadil pravý čaj, získávaný zpracováním listů keře čajovníku camellia sinensis. Po pět tisíciletí vládne zelený čaj od Indie, Čínu až po Japonsko, černé, fermentované čaje spatří světlo světa až experimentováním s čajovníky v britských koloniích, v 19. století. Zelený čaj je díky zastavené fermentaci (lépe oxidaci) čajových lístků horkou

párou (Japonsko) nebo zahřátím listu v pánvi (Čína) výborným zdrojem polyfenolů a dalších antioxidantů, které významným způsobem zmenšují riziko kardiovaskulárních chorob a rakoviny. Tyto účinky prokázaly i klinické testy západní medicíny. Zelené čaje působí blahodárně také na snižování tělesného tuku, takže jsou přirozeným doplňkem detoxikačních a hubnoucích kúr v moderní životosprávě.

Moderní člověk a postní pitný režim třeba v kanceláři

Netřeba podotýkat, že pitný režim je automatickou součástí detoxikační kůry. Lze ho dodržet třeba i v kanceláři. Detoxikační kůry trvají obvykle 3 – 4 týdny, čistící čaj se pije 3x denně a během kůry je vhodné upravit také jídelníček. Popíjením detoxikačních čajů tak může člověk velmi vhodnou formou přispět k celkové očistě organizmu po zimě a zlepšit si kondici i zdraví. Ne nadarmo naši předci v době šestitýdenního postu před velikonocemi popíjeli právě blahodárné čaje a jejich směsi!

Markéta Puzrlová

 

< Zpět na přehled