Úvod / Články / Japonské BIO čaje v našem sortimentu
Japonské BIO čaje v našem sortimentu

Japonské BIO čaje v našem sortimentu

Japonské zelené čaje – nejvyšší čajové umění

Japonské zelené čaje jsou svými pěstiteli dovedeny k naprosté dokonalosti. V Japonsku je spotřeba čaje tak vysoká, že Japonci velkou část vlastní konzumace čaje musí pokrývat z dovozu. Samotné japonské čaje pak vynikají hned několika zajímavostmi – Japonci vyšlechtili speciální čajovníky, které jsou určeny k následné produkci jednotlivých druhů čajů –  nezastíněných (sencha, bancha) nebo zastíněných (gyokuro, shincha), které jsou také základovým čajem pro nejdražší a nejkvalitnější zelený čaj vůbec – zelený práškový čaj matcha. Jako jediná země na světě se v Japonsku také používá pro všechny sběry mechanizace, i nejluxusnější sběry se tak sbírají strojově.

Konečně v naprosté většině případů japonští čajoví pěstitelé svůj čerstvě nasbíraný čaj prodávají dál k dalšímu zpracování, což v ostatních čajových velmocích není zvykem a čaj se zpracovává přímo na místě pěstování. Japonské čaje jsou tak téměř vždy výběrem nebo-li „blendem“ z více zahrad. Základní surovina pro výrobu nezastíněných čajů se nazývá „aracha“, pro výrobu zastíněných čajů „tencha“.

Japonské zastíněné a nezastíněné čaje  

Japonské čaje se na rozdíl dalších druhů čajů rozlišují na dvě základní skupiny – na čaje zastíněné před sběrem a čaje nezastíněné. Nezastíněné čaje reprezentuje sencha a bancha. Jedná se nejlevnější čaje a nejméně náročné čaje na pěstování, protože se u nich upouští od náročného zastínění čajovníků sítěmi, které propouští jen část denního světla. Barva čajovníku před sběrem je v tomto případě světle zelená.

Zastíněné čajovníky pak produkují např. věhlasné gyokuro, ze kterého se vyrábí také královna čaje matcha. Zastínění plantáží je časově i mechanicky náročné, kromě toho se zastíněním zpomaluje růst a tím i zmenšuje produkce čajovníku, byť se díky zastínění na oplátku v listech rostliny vytváří řada žádoucích látek. Barva čajovníku je temně zelená, doba zastínění variuje od několika dní až po 4 týdny. To vše ženu cenu cenu zastíněných čajů vysoko, takže japonské gyokuro a matcha patří mezi nejdražší čaje na světě.

Sencha aneb nejznámější zelený japonský čaj

Sencha se často překládá jako „napařený“ čaj, protože japonskou specialitou zůstává způsob zpracování čaje – zabránění oxidace čajového listu horkou párou. Přesto není tento překlad přesný, protože název znamená „čaj na zalití“, tedy jednoduše čaj připravený k louhování. Sencha je nejrozšířenější zelený nezastíněný japonský čaj, který může mít nejrůznější kvalitu. Je vhodný k snídani a popíjení během dne pro svůj vysoký obsah teinu. Sencha je lehce natrpklá ale jemná, nesmí být nikdy vyloženě hořká. Vůní připomíná čerstvě pokosenou trávu nebo mořské řasy. Barva šálku je svěží, zelená. Japonské umění se v současnosti daří úspěšně napodobit i v jiných zamích, a tak v našem sortimentu naleznete senchu také z Číny nebo Jižní Korey.

700 Japan Sencha BIO.jpgJapan Sencha BIO

Japan Sencha Extra Fine BIO

China Sencha BIO

Südkorea Seogwang Sencha BIO

 

701 Japan Bancha BIO.jpgBancha aneb „starší čaj“

Bancha znamená „starší čaj“ a označují se jím sběry, které probíhají na podzim, do sběru patří i spodní listy.  Díky tomu má výsledný blend podstatně méně teinu než čaje typu sencha. Je proto vhodný pro odpolední a večerní popíjení. Také Bancha je nezastíněný čaj. Dříve se tento čaj zaléval 100°C vodou, což vedlo k jeho typicky hořké chuti. Dnes ho doporučujeme louhovat na 80 – 90 °C, čímž je podstatně méně trpký a lahodnější. Barva šálku je lehce žlutá.

Japan Bancha BIO

Gyokuro zastíněný čaj nejvyšší kvality

Gyokuro je nejkvalitnější listový japonský čaj vůbec, který vzniká díky náročné pěstitelské práci systematického zastiňování čajovníků před sběrem. Zastínění, které trvá různě od několika dnů po několik týdnů, je časově i mechanicky velmi nároční, díky němu se však v listech čajovníků shromáždí látky, které jsou nesmírně cenné.

720 Japan Gyokuro BIO.jpgPři zastínění speciální fólií (dříve dřevěnými nebo rákosovými deskami) se odstraní 75% - 95 % světla. Jako následek rostlina tvoří více chlorophylu a zpomaluje růst. Obsahuje více teaninu a méně katechinu, který je zodpovědný za hořkou chuť. Gyokuro je také základem pro výrobu čaje matcha, drceného zeleného čaje pro japonský čajový rituál. Zajímavostí je také Kabusecha - polozastíněný čaj.

Japan Gyokuro BIO

Japan Kabusecha BIO

Matcha KEI small.pngMatcha – královna čaje aneb zelený práškový čaj

Z věhlasného zastíněného čaje gyokuro se také vyrábí matcha - královna čaje. Tento práškový, drcený zelený čaj je tím nejlepším z čaje, co může být. Tento čaj se používá při japonské čajové ceremonii.

Jedná se také o nejdražší čaj na světě. Pravá japonská matcha se pohybuje od 15 EUR za 30 g mletého zeleného prášku. Cena odpovídá náročnosti zastínění čajovníku přes sběrem a pomalé výrobě, kdy se zmíněných 30 g na granitových mlýnech mele vždy 1 hodinu. Rychleji není možné postupovat, aby se čajový prášek "nespálil". Více informací o naší nabídce matcha zde ... 

Speciality shincha, kukicha, genmaicha a hojicha

Kromě výše uvedených nejznámějších japonských čajů se můžeme setkat také s řadou specialit. Japonci nazývají vlastním názvem čerstvé letošní sběry, velmi populární se stal čaj smíchaný s rýží nebo stonkový čaj. Černý čaj nejvíce připomíná tradiční japonská houjicha - čaj lehce orestovaný s medovou a hedvábnou chutí.

Japan Shincha BIO.jpgShincha - čerstvé sběry se každý rok oslavují svátkem "čerstvého čaje". Obdobně jako jarní sběry z věhlasného Darjeelingu mizí i tato produkce čerstvého čaje velmi rychle z nabídky. Smaragdová barva šálku mluví za vše. Čas shinchy je květen - červen. V tuto dobu se čajové krámky zdobí a podílejí na slavnostech "čerstvého čaje".

Japan Shincha Kirisakura BIO

Japan Shincha Shimoyama BIO

715 Japan Kukicha extra BIO.jpgKukicha - stonkový čaj. Z arachy resp. tenchy se odstředivou silou odděluje list od řapíku a žilnaých částí. Tyto stonky se vymyjí a opět smíchají s čajem. Vzniká tak směs listu a stonků, která nemá tak vysoký obsah teinu a proto se hodí pro popíjení ve pozdějších hodinách. Oblíbená je čistá kukicha sencha nebo gyokuro kukicha.

Japan Kukicha extra BIO

Japan Gyokuro Kukicha BIO

703 Japan Genmaicha BIO.jpgGenmaicha - čaj smíchaný s rýží. Původně šlo o nápad, jak zpřístupnit drahý zelený čaj širším masám aneb jak ho plnohodnotně "nastavit" něčím běžnějším, a tak snížit jeho tehdejší závratnou cenu. Volba padla na všudypřítomnou rýži. A povedlo se! Směs čaje s rýží si získala velkou oblibu jak u samotných Japonců, tak za hranicemi země. Dnes mícháme s celozrnou rýží, opět v BIO kvalitě.

Japan Genmaicha BIO

710 Japan Houjicha BIO.jpgHojicha - čaj pražený ve speciálních tubusech. Zelená sencha tak získá specifickou hnědou barvu a nazaměnitelnou chuť, která oplývá plnými, karamelovými töny. Čaj vhodný pro všechny znalce i pro ty, kdo chtějí vyzkoušet něco velmi netypického pro japonské čajové umění. 

Japan Houjicha BIO

-mp-

< Zpět na přehled