Úvod / Články / Čínské čaje jsou nejstarší a nejznámější čaje s pestrou varietou
Čínské čaje jsou nejstarší a nejznámější čaje s pestrou varietou

Čínské čaje jsou nejstarší a nejznámější čaje s pestrou varietou

Čína je kolébkou čaje a má co nabídnout – od jemných bílých čajů typu Yin Zhen (Stříbrná jehla) přes silné zelené čaje jako Gunpowder až po čaje černé, zlaté Golden Yunnan a několik světových specialit. Z nich jsou známé čaje uzené – Lapsang Souchong nebo čaje fermentované – Pu Erh. Čínské čaje jsou světoznámé a je dobré mít o nich základní přehled.

Zelené čínské čaje Gunpowder, Chun Mee a Lung Ching

Zelený čaj byl po tisíciletí znakem Číny a proslavil tuto zemi po celém světě. Dnes jsou nejznámějšími druhy čaje typu GUNPOWDER, které byly ve středověku pojmenovány podle své podoby se střelným prachem (sekaným olovem). Gunpowder je silný zelený čaj, který je zpracován v malé kuličky, které se po zalití krásně rozvinou. Jemnější variantou zeleného čaje je CHUN MEE (obočí). Tento čajový list je jemný, nálev je lehčí čaj jemně aromatický. Za zmínku stojí také věhlasný čaj LUNG CHING, který nese jméno Dračí studny, která se dodnes zachovala včetně své typické výzdoby (kamenné dračí hlavy).

Zelený čaj silnější: China Gunpowder BIO, China Gunpowder Temple of Heaven BIO

Zelený čaj jemněší: China Chun Mee BIO, China Lung Ching BIO

Bílý čaj Yin Zhen Stříbrná jehla a Pai Mu Tan Bílá Pivoňka

Bílý čaj býval v Číně po staletí vyhrazen pouze nejvyšší společenské elitě, císařskému dvoru. Jedná se o vršky čajovníků, nejjemnější lístky, které mají zespodu jemné stříbrné chmýří. Od něho je odvozen i název. Neporušené chmýří se cení nejvíce, je ale velmi křehké a proto se musí sbírat ručně. Bílý čaj nefermentuje, ale rovnou se suší. Nálev je stříbřitý, téměř bílý a lehce aromatický. Mezi listem bílého čaje může být velký rozdíl – nejdražší jsou pouze čajové pupeny Yin Zhen (Stříbrná jehla), k dostání je ale velkolistý bílý čaj Pai Mu Tan, jehož jsou stříbrné jehly pouze součástí.

Bílý čaj Stříbrná jehla Yin Zhen BIO

Bílý čaj Bílá Pivoňka Pai Mu Tan BIO

Černé čaje Golden Yunnan a Keemum Finest

Byť je Čína od pradávna známá hlavně svým zeleným čajem, v poslední době se ale zvedá i poptávka po čajích černých. Nejznámějšími oblastmi pěstování a výroby černého čaje je Yunnan a Keemum. Čínské černé čaje jsou jadrné, plné tipsů a zemité. Golden Yunnan je zlatý čaj, šálek krásné medové barvy a plné chuti. Keemum je oblast výroby jadrných čajů, tmavých šálků sametové barvy i chuti.

Černý čaj: China Golden Yunnan BIO

Černý čaj: China Keemum Finest

Speciality – uzený čaj Lapsang Souchong a Pu Erh

Čína je slavná také dvěma specialitami – uzeným čajem Lapsang Souchong a fermentovaným čajem Pu Erh. Uzené čaje jsou černé čaje, které se udí nad kouřem vzácných dřevin. Šálek je tmavý, chuť plná, jadrná, s uzenými tóny a chutí dané dřeviny. Město Pu Erh na jihu Číny, kde se po staletí s čajem obchodovalo, vyprodukovalo také stejnojmenný čaj – jediný opravdu fermentovaný čaj, ve kterém probíhá řízené kvašení. Pu Erh je oblíbený čaj také při dietách a hubnutí, má specifickou chuť a vůni, typickou pro tento druh čaje. Prodává se buď lisovaný v koláčích nebo cihličkách, výjimečně je i sypaný. V našem sortimentu naleznete sypanou verzi.

Uzený čaj: China Lapsang Souchong BIO

Fermentovaný čaj: Mannong Pu Erh BIO

-mp-

< Zpět na přehled