Úvod / Články / Assam – náhorní plošina na severu Indie vyhlášená produkcí černého čaje
Assam – náhorní plošina na severu Indie vyhlášená produkcí černého čaje

Assam – náhorní plošina na severu Indie vyhlášená produkcí černého čaje

Černé fermentované čaje – díky Angličanům světový pojem!

Černý čaj je podstatně mladší než jeho bratr – čaj zelený. Jeho produkce vznikla díky snaze Angličanů konkurovat čínskému čajovému monopolu ve svých bývalých indických koloniích. Experimenty s čajovníky byla objevena nová metoda zpracování listu, která nebránila jeho fermentaci (oxidaci) po sběru.

Díky této vynalézavosti se otevřel celý velký trh i svět milovníkům černého čaje s jeho nezaměnitelnou plnou, natrpklou, sladovou chutí. Světově jsou nejznámější dvě indické oblasti, které produkují stejnojmenné čaje – níže položený Assam a Darjeeling ve vyšších horských polohách.

Assam FOP a BOP kvality

Označení všech kvalitnějších čajů z Assamu a Darjeelingu nesou známé zkratky odvozené od stupnice kvality těchto čajů. U Assamu je důležité rozlišovat mezi dvěma základnímu typy – BOP a FOP. BOP – Broken Orange Pekoe – je assam, jehož list je více rozlámaný, je tudíž celkově silnější, těžší a po vylouhování typicky tmavě hnědý, sladový. FOP assamy - Flowery Orange Pekoe – jsou čaje jejichž list je více zachovaný, je tedy trochu slabší v nálevu a zachovává si celou řadu aromatických látek, které se lépe rozvinou. Oba druhy čajů mají své milovníky, nelze říct, že je jedna varianta lepší než druhá, záleží jen na individuální chuti.

07- Assam CUT.jpgAssam - náhorní plošina na severu Indie

Assam je náhorní plošina, která leží mezi rameny řeky Brahmaputry. Je největším souvislým územím světa, na kterém se pěstuje čaj. První sběr, „First Flush“ (z anglického „první růst“), začíná v únoru po delší vegetační pauze.

Tato oblast se stala věhlasnou především díky silným čajům z druhých sběrů, tzv. „Sekond Flush“, v květnu a v červnu. Tyto čaje se vyznačují plnou silnou chutí a tmavou barvou šálku. Dochucují se zpravidla smetanou a cukrem. Tyto sběry jsou ručně zpracovávány, aby byla zaručena nejvyšší prémiová kvalita. Pozdější sběry ztrácejí na kvalitě a plnosti v období monzunových dešťů od června do října.

Druhy čaje Assam podle času sběru

Assam First Flush (z anglického „první růst“) je plný vůně a čerstvé květinové chuti. Je kořeněnější než Darjeeling "First Flush". Barva šálku je světlá, zlatožlutá.

Nejlepší a nejcennější Assamy jsou sbírány v době tzv. druhé sklizně „Second Flush“ od konce května do konce června. Tyto čaje mají silnou plnou kořeněnou chuť, mají barvu od červené mědi až po tmavě hnědé odstíny.

Ostfriesen-Mischung (směs Východního Fríska). Tento čaj získal svůj nezaměnitelný silný natrpklý charakter díky přídavku kvalitního černého čaje Assam „Second Flush“ – zlomkovitého čaje nebo celolistového čaje Assam.

22 BIO nebo konvečně 2.jpgTIPY při výběru a přípravě čaje Assam:

BIO certifikace – zaručuje čistý, přírodní produkt bez zbytečných herbicidů, pesticidů a umělých hnojiv. U Assamů spíše výjimka, BIO assámy jsou méně časté.

Barva listu – rozlišujte mezi BOP - "broken" variantou, která je silnější, tmavší a FOP "flowery" variantou, která je aromatická.

Nálev – tmavě hnědý, od červené mědi až po tmavě hnědé odstíny.

 

Assam (černý čaj) v našem sortimentu naleznete ZDE ...

- mp -

< Zpět na přehled