Úvod / Články

Články

Přehled DEGUSTACÍ na prodejně - léto, podzim a zima 2018

Přehled DEGUSTACÍ na prodejně - léto, podzim a zima 2018

8.8.2018

Každý měsíc pro vás připravujeme dvě degustace na jedno téma, každou s drobnou obměnou. Otevíráme celý sortiment a představujeme čaje, které by rozhodně neměly v dané skupině uniknout vaší pozornosti. Věnujeme se celému sortimentu od čistých černých a zelených čajů, přes pravé bílé čaje, aromatizovanou řadu pravých čajů černých, zelených a bílých, BIO byliny, africké rooibosy a ovocné čaje. Z každé řady vybíráme nejzajímavější zástupce tak, aby se rozšířil obzor návštěvníků o novinky a zajímavosti. Prozatím je vstup na degustace ZDARMA.

Více >
Recepty na přípravu domácích ledových čajů

Recepty na přípravu domácích ledových čajů

11.7.2018

Recepty na domácí ledové čaje jsou jednoduché a levné. Na 1 litr ledového nápoje použijeme doporučené dávkování čaje na obalu. Nejprve ho ale zalijeme pouhými 300 ml vroucí nebo horké vody.  Do nádoby vložíme několik kostek ledu a pomalu přelijeme čajovým koncentrátem vylouhovaným podle návodu. Po slití čaje doplníme nádobu studenou vodou až na objem 1 l. 

Více >
Domácí ledové čaje a jejich příprava

Domácí ledové čaje a jejich příprava

27.6.2018

Domácí ledové čaje jsou oblíbené pro svou jednoduchou přípravu, malé náklady a vynikající chuť. Lze je připravit s trochou umění z jakéhokoliv čaje, který máte po ruce. Můžete tedy ice tea vařit z černého čaje, ze zeleného čaje, z ovocného čaje, z bylinek i z rooibosů. Osvěží, doplní tekutiny a důležité látky, které hlavně při vlně veder náš organizmus potřebuje více, než kdy jindy.

Více >
Přehled DEGUSTACÍ na prodejně - jaro / léto 2018

Přehled DEGUSTACÍ na prodejně - jaro / léto 2018

11.5.2018

Každý měsíc pro vás připravujeme dvě degustace na jedno téma, každou s drobnou obměnou. Otevíráme celý sortiment a představujeme čaje, které by rozhodně neměly v dané skupině uniknout vaší pozornosti. Degustace probíhá na prodejně ve Vodičkově ulici, není-li uvedno jinak, pak od 18 hodin. Střídáme dva osvědčené dny - středy a čtvrtky. Samotná degustace trvá asi hodinu, poté následuje volná diskuse a možnost nákupu degustovaných čajů. Prozatím je vstup na degustace ZDARMA.

Více >
Kvetoucí čaj jako gurmánský a estetický zážitek v jednom

Kvetoucí čaj jako gurmánský a estetický zážitek v jednom

7.5.2018

Kvetoucí čaj se stal hitem mezi ostatními čaji hlavně pro efektivní způsob přípravy. Ve skleněné konvici se odehrává nádherná scenerie rozvíjení čajové růžice.Hbité ruce především asijských žen vážou čajové lístky do kuliček, které se po zalití rozvinou v plné nádheře. I u kvetoucích čajů ovšem platí, že se musí zachovat správný postup přípravy tohoto vzácného čaje, abychom se vedle estetiky neochudili o gurmánský zážitek.

Více >
Earl Grey černý čaj s bergamotem - nejslavnější aromatizovaný čaj

Earl Grey černý čaj s bergamotem - nejslavnější aromatizovaný čaj

7.4.2018

Když Britové v 19 století začali experimentovat s čajovníky a ve velkém začali masovou produkce černého, fermentovaného čaje, začalo se s ním i experimentovat. Jedna z legend vypráví, že při převozu z Dálného Východu byly bedny s čajem v podpalubí poskládány vedle nádob s bergamotovým olejem. Přišla bouře a  bedny s čajem a sudy s bergamotem se promíchaly. Cenný bergamotový olej se vylil do neméně cenného čaje. Díky náhodě tak vznikl dnes nejznámější černý aromatizovaný čaj.

Více >
Moringa – kouzelný ayurvédský „strom života“

Moringa – kouzelný ayurvédský „strom života“

14.3.2018

Moringa aneb "strom života" je známý lidstvu od pradávna. Původně pochází z podhůří Himalájí, v době koloniálních impérií se rozšířil do celého indického subkontinentu, Arabského poloostrova i do Afriky a Austrálie. Ve své domovině je především list tohoto stromu velmi ceněný v ayurvédské medicíně, neboť obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů a proteinů. V našem sortimentu tento list kombinujeme s jemným ovocem - jahodou.

Více >
Jarní detoxikační čaje - zelené čaje a byliny

Jarní detoxikační čaje - zelené čaje a byliny

8.3.2018

Jaro volá po očistě! Uklízí se doma, na ulicích, na zahrádkách a k tomu patří i jarní očista organismu. I v našem sortimentu máme čaje vhodné pro jarní detoxikaci. V zásadě můžete vybírat ze dvou skupin – z čistých zelených čajů a z bylinných směsí. Své účinky na pročištění organismu má ale i brazilské maté nebo řecký horský čaj. Záleží tedy na nás, co si z nabídky vybereme a jak svému tělu pomůžeme k přirozené očistě.

Více >